Szybka pożyczka – egzekucja komornika.
2017-02-15
Pożyczka, a kredyt – jakie są różnice?
2017-08-02

Pożyczka pod zastaw mieszkania w praktyce

Bardzo wiele osób chcących uzyskać pożyczkę pod zastaw mieszkania ma dużo wątpliwości:

  • po pierwsze, by w ogóle odważyć się skontaktować z firmą pożyczkową,
  • po drugie naszą największą obawą jest to, iż nie wiemy w jaki sposób udzielenie takiej pożyczki ma zastosowanie w praktyce.

Pierwsze przełamanie lodów jest najważniejsze tj. zdecydowanie się na kontakt z wybraną przez nas firmą (musimy pamiętać, że za kontakt i rozmowę polegającą na zadawaniu przez nas pytań po to, by dowiedzieć się jakie są warunki udzielenia pożyczki, nikt nas nie skarci, nikt również nie będzie na nas zły, że mu przeszkadzamy).

Kontakt telefoniczny jest najbardziej bezpośrednim źródłem pierwszej informacji, dlatego też osoby udzielające informacji telefonicznej są po to, by wytłumaczyć nam na czym polega taka pożyczka i na jakich warunkach dana firma ją nam zaproponuje.

W praktyce proces ten rozpoczyna się właśnie od pierwszego kontaktu z klientem, czy to telefonicznego, czy mailowego.

Po otrzymaniu zgłoszenia klienta analizowane są informacje zawarte w przesłanej przez Państwa wiadomości tzn. czy dane są wystarczające do określenia wstępnej decyzji w sprawie udzielenia oczekiwanej pożyczki.

Informacje jakie wstępnie potrzebujemy to:

  • nr księgi wieczystej
  • krótki opis nieruchomości (z którego roku jest budynek w którym znajduje się mieszkanie oraz na którym piętrze się ono znajduje)
  • zdjęcia mieszkania wewnątrz (zrobione w taki sposób, aby można było zapoznać się z rozmieszczeniem pomieszczeń)
  • zdjęcie budynku z zewnątrz
  • czy na hipotece mieszkania jest obciążenie (jeśli tak, przy podpisaniu umowy, będziemy potrzebować potwierdzenia salda zadłużenia na dany dzień)
  • kwota pożyczki
  • informacja na temat zadłużenia w spółdzielni mieszkaniowej (finalnie przy podpisaniu umowy pożyczki, potrzebne będzie zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej o nie zaleganiu w opłatach)
  • kontakt telefoniczny.

Jeśli w zawartej przez Państwa wiadomości nie ma wszystkich tych informacji, zawsze kontaktujemy się z klientem i rozmawiamy na temat potrzebnych dokumentów lub też informacji jakich potrzebujemy dodatkowo.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi danymi przekazanymi od Państwa analizujemy, czy w danym przypadku możemy zaproponować oczekiwaną kwotę.

Istnieje wiele różnych przypadków, niekiedy oferujemy niższą kwotę na określonych warunkach, a niekiedy kwotę oczekiwaną, nie ma tu reguły, zarówno do kwoty pożyczki jak i również do warunków. Każdy klient jest rozpatrywany przez nas indywidualnie, także oprocentowanie i koszta pożyczki są dopasowane zawsze do danego przypadku.

Idąc dalej…

Po zaakceptowaniu przez Państwa wstępnych warunków dostają Państwo do wglądu wzór umowy jaki obowiązywać będzie przy akcie notarialnym, jak i również formularz z rozpisanymi kosztami całkowitymi, jakie poniosą Państwo za udzieloną pożyczkę.

Następnym krokiem po akceptacji warunków i umowy ustalany jest termin aktu notarialnego przy którym to będzie podpisana umowa pożyczki.

Po podpisaniu dokumentów notarialnych pieniądze są przelewane na Państwa konto maksymalnie do 3 dni od podpisania aktu notarialnego.

Widzą Państwo, iż nie jest to takie skomplikowane na jakie wygląda, dlatego też jeśli mają Państwo jeszcze jakieś wątpliwości zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy w razie jakichkolwiek pytań.